Blueprint

A perfect balance of exhilarating flexiblity and the effortless simplicity of the Code Supply Co. WordPress themes.

The ultimate publishing experience is here.

2019 Yılının Özeti

Daha önce hiç yılın özeti ile ilgili bir not almadığımı farkettim. O yüzden sıfırlayıp yenilediğim web sayfamın ilk içeriklerinden biri bu yılın özeti olsun istedim. Umarım bu alışkanlığı sonraki yıllarda devam ettirebilirim.

Özet içeriğini iş, deneyim, hayat gibi başlıklarda ele almanın daha doğru olacağını düşündüm. Hazırsanız başlayalım;

2019 İŞ ÖZETİ

2019 yılı benim ve çevremde gözlemleme fırsatı bulduğum bir çok marka için, çok ciddi iniş-çıkışların olduğu bir yıl oldu.  Özellikle hatalı politikalar ve finansal kararsızlık bir çok markanın çalışma şeklini de değiştirdi.

Önceki yıllarda markaların büyümek için harcadığı reklam bütçelerinde gözle görülür düşüşler oldu ve bu bütçeyi büyümek için değil ayakta kalmak için harcadı bir çok marka. 2019 yılı itibariyle daha önce hiç reklam yapmamış bir çok marka dijital pazarlama ile tanışmak zorunda kaldı(!) 

zorunda kaldı diyorum çünkü bir grup ilk defa reklam vermek zorunda kaldığını düşünen müşterim var.

Bu yıl benimle çalışan markalar reklama 1.011.000 TL ($ 175.000) para harcadı. Ve bu harcamaların yaklaşık %90’ı Google Ads için yapıldı. Reklamlar toplamda 31.000,000 kişiye erişti.

2019 DENEYİM ÖZETİ

Bu yıl sağlık turizmi reklamları alanında benim için öğrenme yılı oldu. Bir çok sağlık profesyoneli ile tanışma ve çalışma fırsatı yakaladım. Aynı zamanda onlarca hastanın yurtdışından ülkemize gelme sürecinin tamamını deneyimleme fırsatım oldu. Sektörün dinamikleri, hastaların kaygıları ve reklam stratejileri üzerine edindiğim deneyimler beni oldukça mutlu etti.

Bu deneyimi bana kazandırma fırsatı veren sevgili abim ve hocam Op. Dr. Volkan Arayıcı’ya çok teşekkür ederim.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Kaan Çalışkan (@homeofisbaba)’in paylaştığı bir gönderi ()

2019 aynı zamanda teknolojilerin de hızla ilerlediği bir yıl oldu. Bu yıl Udemy üzerinden 32 tane eğitim satın aldım ve tamamını bitirdim. Fakat iş yoğunluğu dolayısı ile sadece 11-12 tane kitap okuyabildim.

2019 HAYAT ÖZETİ

Ağustos ayında Borki (Junior Çalışkan) 1 yaşına girdi. Açıkçası ben artık eski ben değilim. Baba olmanın hazzını iliklerime kadar yaşadığım bir yıl oldu benim için.  Aslında en büyük deneyim buydu benim için. Aşama aşama bir canlının büyümesi, yürümesi, konuşmayı öğrenmesi ve bunlar olurken sana muhtaç olması, seni sevmesi en büyük deneyim…

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Kaan Çalışkan (@homeofisbaba)’in paylaştığı bir gönderi ()

En iyi anne ve eş kategorisinde “Goes to Oscar” dedirtecek kadar mükemmel şekilde idare eden eşim Özge’yi atlamamam lazım. Çoğu zaman kendimi işe kaptırıp günün 18 saati çalıştığım ve ihmal ettiğim zamanlarda dahi destek olan o güzel kadına çok teşekkür ediyorum.

2019 GRAND TOTAL____;

Ekonomi, siyaset, ve iş stresine rağmen artıların eksilere oranla çok daha fazla olduğu bir yıl oldu benim için. Özellikle bu yıl içinde, bedenimin 3.0 versiyonuna geçmesi ama ruhumun 2.1 versiyonunda kalması kaynaklı sekronizasyon problemleri yaşadım. Ama yıl sonuna doğru bedene gelecek olan 3.1 veriyonunun yaklaştığını gördükçe ruhum gerekli güncellemeleri hızlandırdı diyebilirim.

Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle. Şimdiden mutlu ve huzurlu bir yeni yıl dilerim…

https://instagram.com/homeofisbaba 

 

Bu yazıya puanınız nedir? 

0 / 5 0

Your page rank:

Total
0
Shares
Comments 1
  1. Tebrikler 👏👏 seninle çalışmak büyük zevk markamız için. Umarım yeni yılda herşey gönlünce olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Prev
Sadeleşmek İyidir…

Sadeleşmek İyidir…

-Durum bildiriyorum

Next
What I Learned From Volunteering Abroad

What I Learned From Volunteering Abroad

The evolution of bridal style through the years

You May Also Like