Ne saçma bir hobi: Amatör Telsizcilik

Başlığı gören amatör telsizci arkadaşlarım muhtemelen bana kızacak “neresi saçma” diye. Fakat ben çevremde bu hobiyi ilk kez duyanların ve çoğu zaman anla(ya)mayanların verdiği tepkiyle bir başlık belirlemek istedim.

Malum beni bilenler amatör telsizciliğe olan merakımı ve düşkünlüğümü de bilir. TA4VA çağrı işaretim ile çoğu zaman HF ve UHF bandlarında vakit geçiriyorum. Benim gibi home office biri için güzel bir sosyalleşme ve stres atma aracı amatör telsizcilik. Hatta bu işi biraz daha abartıp bir youtube kanalı bile açtım. Henüz ziyaret etmediysen burayı tıklayarak kanalı ziyaret edebilirsin. Amatör telsizciliği yeni araştıran biriysen ve bu yazıma denk geldiysen aşağıdaki videoyu izlemeni öneririm. Çünkü bu yazının devamı biraz eleştirel bir yazı bunlar tamamen kendi görüşlerim.

Devamı Geliyor…

Amatör Telsiz Projemiz Yayında

Malum amatör telsizcilik bir virüs. Ve bu virüsü kapan kişi ömrünün sonuna kadar bununla yaşamayı öğreniyor. 🙂

Ben de 2012 yılında kapmıştım radyo amatörlüğü virüsünü ve o günden bu yana yeni amatör telsizcilerin yetişmesi için bir şeyler yapmak vardı hep aklımda.

Corona ile birlikte boş zamanımız artınca uzunca zamandır aklımda olan bu projeyi hayata geçirmeye karar verdim.

Eğer siz de amatör telsizcilikle ilgileniyorsanız aşağıdaki hesaplarımızı takip etmeyi ve YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

  • https://amatortelsiz.com.tr
  • https://facebook.com/amatortelsiztr
  • https://instagram.com/amatortelsiztr
  • https://twitter.com/amatortelsiztr

TA4VA 73!