Yivsiz Tüfek Ruhsatı Nasıl Alınır? (2021)

Kaan Çalışkan Dijital Pazarlama & Reklamcılık Uzmanı. TOBB Aydın Genç Girişimciler Kurulu başkan yardımcısı, Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Aydın Şubesi başkanıyım. 8 senelik radyo amatörüyüm (TA4VA).

Bir cevap yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz.

 1. Harika bir anlatım olmuş. Yazıda da belirttiğiniz gibi değişen sistemle ilgili hiç bir yerde doğru dürüst bilgi yok. Tebrik ederim…

 2. Tecrübenizi paylaştığınız için teşekkürler. Aldığınız ruhsat hem bulundurma, hem taşıma ruhsatı yerine mi geçiyor ?

 3. Merhaba satın alma belgesi kaldırıldıysa av bayisinden sorgulama yaptırdıktan sonra nasıl devam ediyor süreç bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  1. Av bayi TC’nizi bilgisayardan kontrol edip almak istediğiniz tüfeği size faturasıyla teslim ediyor. Siz de fatura ve tüfekle emniyete gidip faturayı teslim ediyorsunuz. Sonrasında ruhsatınız size ulaşıyor.

 4. Emeğine sağlık kardeşim hayırlı uğurlu olsun.Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.sistem bayağı değişmiş.Bende üçüncü kez yenilemiş olucam mayısta süresi doluyor.Paylaşım için tekrar teşekkürler.

 5. Şunu anlamak istiyorum hiç bı işlem yapmadan TC no ile yivsiz tüfek alabiliyozmu aldıktan sonra mı ruhsat işlemleri oluyor

 6. Hayırlı olsun. Dilekçenizi örnek olarak paylaşır mısınız ? Eksiksiz hazırlamak istiyorum evraklarımı.

  1. Tavsiyem bulunduğunuz ilçenin emniyet ya da jandarmasından almanız olur. Bazı il ve ilçelerde bu yazıklarım dışında sürecin farklı olduğu bilgisi geldi çünkü…

   1. yenı av tufeyi rusmatı cıkardıgın da illhaki yenimi tüfek almak gereikiyo arkadaşimin tufeyini alamazmıyım

 7. Herkes sizin gibi tecrübelerini payşsa ne kadar faydalı olur, hem talebi olanın, hem de bürokratik işlemleri yerine getirenler için çok güzel olur

 8. mrb. hayırlı olsun. borcu yoktur evrağını vergi dairesi vermedi artık e-devlet üzerinden alıyorsunuz) dedi. bende öyle yaptım acaba sorun çıkar mı ? bir de ben daha evrak toplama aşamasındayım. ziraat bankasına harç işlemim kaldı sizin anlattıklarınızdan kalan. bunları herhangi bir karakola verebiliyormuyum ? illa bağlı olduğum ilçenin karakolu mu olmalı ? şimdiden teşekkürler

 9. Çok teşekkürler ben çok faydalandım keşke sosyal medya hep bu şekilde dayanışma için kullanılsa. Ben de Aydın’da yaşadığım için benim için bulunmaz nimet.

 10. hocam selam bende bugun ruhsat icin başvuruyu tamamladım 15 güne ararız dediler. Sorum şu ben dilekcede 2 adet alıcamı belirttim sonradan 1 adet daha almak istesem aynı işlemleri baştanmı başlayacam

 11. Teşekkür ederim.bilgileriniz için,bende bir tüfek sahiplenmek istiyorum.almak için sizden bir gerekçe istediler mi.ben özel bir şirkette çalışıyorum.ve evimde bulundurmak istiyorum.bunun için herhangi bir sıkıntı oluyormu.

 12. Satın alma belgesi 1 ayda mi çıktı sizin. 17 Şubat tan 17 Mart’ta sizi aradıklarıni belirttiniz yani 1 ay mi sürüyor.

 13. 1 ay oluyor ruhsat için emniyete başvuruyu yapalı. ne bir sms ne bir bilgilendirme gelmedi, e-devlette de bir şey gözükmüyor… 2-3 güne gelmesi iyiymiş.

 14. Merhaba Kaan bey . Bizim aile hekimi rapor vermiyor siz nasıl aldınız?

  1. Açıkçası benimki de ilk başta burun kıvırdı. “Şimdi git akşam üzeri gel bir bakalım” dedi. Akşam üzeri gittiğimde yine veresi yoktu ben de vermekten çekinme sebebini yazılı hale getirmesini isteyince “tamam o zaman vereyim bari” şeklinde halletti.

 15. Gelen yeni ruhsat kimlik kartı,gibimi Kaan bey,iki tüfekte işlenmişmi,tek ruhsata.

 16. Birde Kaan bey, fotoğrafçı nereye hangi adrese fotoğrafları mail, atacaktır, şimdiden teşekkür ederim

  1. Her ilçenin silah ruhsat birimindeki memurun e-postası farklı. Bu nedenle başvuru öncesi oraya giderek oradaki e-mail adresini ya da prosedürünü öğrenmeniz daha iyi olur.

 17. Yararlı bir yazı olmuş çok teşekkürler. Ama anladığım kadarı ile uygulama ilden ile değişiyor. Geçen gün Ankara’da yaşadığım ilçe emniyet müdürlüğüne gittim. 1 adet biyometrik 2 adet normal foto istediler. Öyle email png falan istemedi. Ama 1 biyometrik şart dediler.

 18. selamlar ruhsat başvurusu onaylandıktan sonra ne kadar süre içerisinde yivsiz tüfeği alabiliyoruz belli bir zaman aşımı var mı ?

Sliding Sidebar