Blueprint

A perfect balance of exhilarating flexiblity and the effortless simplicity of the Code Supply Co. WordPress themes.

The ultimate publishing experience is here.

Green Card DV 2024 Hakkında Her Şey (Başvuru, Süreç, Dikkat Edilmesi Gerekenler)

ABD’nin her sene çekiliş yoluyla 55.000 kişiye verdiği sınırsız oturma ve çalışma (göçmenlik) iznine Diversity Visa (çeşitlilik vizesi) denmektedir. Fakat verilen kartın renginden dolayı bu çekilişe uzun yıllardır halk arasında green card (yeşil kart) denmektedir. Genel olarak her çekiliş döneminde işleyen takvim DV 2024 için de şu şekilde işleyecektir;

  • Eylül Ayı Ortaları 2022: DV 2024 hakkında bültenin açıklanması
  • 4 Ekim 2022 – 04 Kasım 2022 arası: DV 2024 başvurularının yapılması
  • 6 Mayıs 2023: DV 2024 sonuçlarının açıklaması
  • 1 Ekim 2023 – 30 Eylül 2024 arası: Mülakatlar

Bu yazının hazırlandığı 28 Ağustos 2022 tarihi itibariyle henüz diversity visa DV 2024 bülteni açıklanmadığından yukarıda belirtilen tarihler bir önceki çekilişlerdeki tarihlere göre tahmini olarak yazılmıştır. Bülten açıklanır açıklanmaz tarihler düzenlenecek ve bu uyarı notu kendini imha edecektir.

DV 2024 çekilişine hiç bir aracı firmaya ücret ödemeden tamamen ücretsiz olarak kendiniz başvurabilirsiniz. Şansınızı arttırdığını iddia eden, kendisini resmi site gibi gösteren, kendisi üzerinden başvuru yapanların çekilişte öncelikli olduğunu söyleyen bir çok sahtekar firma vardır. Benim tavsiyem başvurunuzu kendiniz yapın!

Green Card DV 2024 başvurusu nasıl yapılır?

Öncelikle yukarıda belirttiğim başvuru tarihleri arasında resmi site olan dvprogram.state.gov adresini ziyaret etmeniz gerekiyor. Bu site başvuru yapmak ve başvuru sonucunu öğrenmek için kullanacağınız tek sitedir. Bu site haricinde olan sitelere ve  görünümü bu siteye benzeyen sitelere kesinlikle güvenmeyiniz.

Green Card başvurusu için pasaport gerekli mi?

Her sene başvuru şekillerinde ufak tefek değişiklikler olmakta. Bu nedenle yukarıda bağlantını paylaşacağım DV 2024 bültenini başvuru öncesi dikkatli bir şekilde okumanızı öneririm.

Örneğin; son bir kaç senedir başvuruda pasaport numarası isteniyordu ama geçen sene göçmenlik bürosuna karşı açılan bir davada pasaport istenmemesi yönünde bir karar çıktı. Çok yüksek ihtimal bu sene pasaport istenmeyecek. Tabi ki bu durum açıklanacak bültende kesin olarak belli olacak. Fakat başvuru esnasında pasaport istense de istenmese de eğer green card size çıkarsa DS260 formu doldururken geçerli bir pasaportunuz olması şart.

Başvuru tarihi geldiğinde formu çok dikkatli bir şekilde Türkçe karakter kullanmadan doldurmalısınız. Ayrıca başvuru öncesi başvuru şartlarına uygun vesikalık fotoğrafın dijital versiyonunun bilgisayarınızda olduğundan emin olun. Başvuru yapmaya başlamadan önce şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Green Card hakkında aklınızda olan tüm soruların yanıtlarını bulabileceğiniz harika bir site var. Yeşilkart Forum‘u ziyaret ederek çekilişe katılanlar, kazananlar ve deneyimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aklınıza takılanları da yorum bölümünden bana sorabilirsiniz.

Bu yazıya puanınız nedir? 

0 / 5 4.93

Your page rank:

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Prev
Yivsiz Av Tüfeği Ruhsatına Ek Tüfek Alma (2023)

Yivsiz Av Tüfeği Ruhsatına Ek Tüfek Alma (2023)

Dostlar selam!

Next
App Store’da Uygulamanızı Öne Çıkarın – Apple Search Ads

App Store’da Uygulamanızı Öne Çıkarın – Apple Search Ads

Apple App Store’de yayınladığınız uygulamalar rakip uygulamalar arasında

You May Also Like